Lokalizacja

NA MAPIE


Kliknij tutaj, aby zobaczyć większą mapę

Blooms szczyci się rewelacyjnym położeniem, tuż przy „deptaku” – ulicy Półwiejskiej. Do Starego Rynku dojdą Państwo pieszo w ciągu kilku minut, a Międzynarodowe Targi Poznańskie oddalone są 1,5 km od obiektu. Zachęcamy naszych gości do zwiedzania pobliskich zabytków m.in: Zamek Cesarski, Muzeum Narodowe, Kościół Farny a także dalszych obiektów jak Zamek w Kórniku czy Pałac w Rogalinie.

POBLISKIE ATRAKCJE

Znajdujemy się zaledwie kilka kroków od tętniącego życiem deptaku handlowego ulicy Półwiejskiej, a także w pobliżu Starego Browaru mieszczącego ponad 200 sklepów, 15 restauracji, 13 kawiarni, 3 kluby muzyczne, teatr, salę koncertową, sale wystawowe, kino oraz historyczny park, a wszystko to położone w stylowo i nowocześnie odnowionym XIX wiecznym browarze. Na drugim końcu ulicy Półwiejskiej, około 5 minut pieszo, znajduje się Stary Rynek. Jest to prawdopodobnie najczęściej odwiedzane miejsce zarówno przez turystów jak i miejscowych. Stary Rynek ze swoją bogatą historyczną architekturą, zabytkami, rzeźbami, muzeami, restauracjami i tętniącymi życiem klubami nocnymi, jest obowiązkowym punktem wycieczki każdego przyjezdnego.

TRANSPORT PUBLICZNY I TAXI

Zmęczony chodzeniem? Blooms jest zlokalizowany około 5 minut pieszo od trzech różnych przystanków tramwajowych oferujących przejazd przez cały Poznań. Ponadto, dzięki naszej współpracy z RMI Taxi możemy zaoferować naszym gościom 20% zniżki na przejazd.

Atrakcje sportowe wokół Blooms
Basen (w odległości 1 km),
Biliard (w odległości 600 m),
Boisko (w odległości 1 km),
Bowling (w odległości 600 m),
Fitnes (w odległości 1 km),
Koszykówka (w odległości 1 km),
Kręgle (w odległości 500 m),
Narciarstwo (w odległości 3,5 km),
Siatkówka (w odległości 1 km),
Tenis (w odległości 15 km),
Wycieczka statkiem (w odległości 2 km),
Wypożyczalnia rowerów (w odległości 500 m),

Atrakcje turystyczne wokół Blooms
Stary Rynek i Ratusz (w odległości 650 m),
Zamek Cesarski (w odległości 1,4 km),
Zamek Królewski (w odległości 1 km),
Fara Poznańska (w odległości 700 m),
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (w odległości 800 m),
Muzeum Instrumentów Muzycznych (w odległości 900 m),
Ostrów Tumski z Bazyliką Archidiecezjalną (w odległości 1,8 km),
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan (w odległości 1,8 km),
Muzeum Narodowe w Poznaniu (w odległości 900 m),
Organizowanie wycieczek statkiem (w odległości 2 km),
Zorganizowane zwiedzanie miasta (w odległości 650 m)
Nightclub (w odległości 200 m),
Casino (w odległości 400 m),

Atrakcje dla dzieci wokół Blooms
Nowe Zoo (w odległości 3,2 km),
Stare Zoo (w odległości 2,2 km),
Park linowy (w odległości 3,2 km),
Palmiarnia (w odległości 2,6 km),
Jezioro Malta (w odległości 2 km),
Edukacyjny Deli Park (w odległości 16,3 km),
Poznańskie legendy w 6D (w odległości 1 km),

Jak dostać się do BLOOMS?

Dworzec PKP – Dworzec PKS – Międzynarodowe Targi Poznańskie – Poznań City Center
Z dworca kolejowego Poznań Główny można się do nas dostać zarówno pieszo, jak i komunikacją miejską. Pieszo zajmuje to około 25 minut. Wychodząc z budynku nowego dworca należy skręcić w prawo i udać się prosto ulicą Matyi, przejść skrzyżowanie przejściem podziemnym, a następnie idąc ulicą Królowej Jadwigi w dół dojść do kolejnego skrzyżowania i skręcić w lewo w ulicę Półwiejską, będzie to pierwsza ulica w lewo. Idąc deptakiem ulicy Półwiejskiej pierwszą ulicą w prawo odchodzącą od niego będzie ulica Kwiatowa, gdzie po lewej stronie znaleźć można BLOOMS.
Nieco szybszym sposobem może okazać się dojazd komunikacją miejską. W tym celu należy udać się przez galerię handlową Poznań City Center kierując się do pierwszych schodów ruchomych, zjechać nimi na poziom 0 i udać się do wyjścia. Stojąc przed wyjściem, po lewej stronie zobaczymy przystanek tramwajowy o nazwie „Poznań Główny” i przejście podziemne, którym można się na niego dostać. Z tego przystanku odjeżdżają trzy tramwaje, którymi należy kontynuować podróż: 6 w kierunku Miłostowa; 12 w kierunku Starołęki; 18 w kierunku Franowa. Jedną z podanych linii należy dojechać do przystanku Półwiejska (2 przystanek). Z przystanku droga jest już bardzo prosta, gdyż wystarczy przejść przez przejście dla pieszych i iść w stronę Starego Browaru (duży budynek z czerwonej cegły, bardzo dobrze widoczny) i udać się deptakiem ulicy Półwiejskiej. Pierwszą ulicą w prawo odchodzącą od deptaku będzie ulica Kwiatowa, gdzie po lewej stronie znaleźć można BLOOMS.

Aby z dworca autobusowego dotrzeć do nas należy wyjść poprzez galerię handlową Poznań City Center w której mieści się dworzec, lub przez perony dworca. Stojąc przed wyjściem, po lewej stronie zobaczymy przystanek tramwajowy o nazwie „Poznań Główny” i przejście podziemne, którym można się na niego dostać. Z tego przystanku odjeżdżają trzy tramwaje, którymi należy kontynuować podróż: 6 w kierunku Ronda Śródka; 12 w kierunku Starołęki; 18 w kierunku Franowa. Jedną z podanych linii należy dojechać do przystanku Półwiejska (2 przystanek). Z przystanku droga jest już bardzo prosta, gdyż wystarczy przejść przez przejście dla pieszych i iść w stronę Starego Browaru (duży budynek z czerwonej cegły, bardzo dobrze widoczny) i udać się deptakiem ulicy Półwiejskiej. Pierwszą ulicą w prawo odchodzącą od deptaku będzie ulica Kwiatowa, gdzie po lewej stronie znaleźć można BLOOMS.

Możliwe jest również dojście pieszo, zajmuje ono około 20 minut. Opuszczając dworzec lub wychodząc poprzez wyjście galerii handlowej Poznań City Center, po lewej stronie będziemy mieć ulicę Matyi, którą należy iść w prawo aż do przejścia podziemnego przy skrzyżowaniu. Przejść skrzyżowanie przejściem podziemnym, a następnie idąc ulicą Królowej Jadwigi w dół dojść do kolejnego mniejszego skrzyżowania i skręcić w lewo w ulicę Półwiejską, będzie to pierwsza ulica w lewo. Idąc deptakiem ulicy Półwiejskiej pierwszą ulicą w prawo odchodzącą od niego będzie ulica Kwiatowa, gdzie po lewej stronie znaleźć można BLOOMS.

Port Lotniczy Poznań – Ławica
Aby dostać się do nas z lotniska Ławica należy wybrać autobus linii 59 i dojechać nim do przystanku Rondo Kaponiera. Następnie konieczne jest przejście około 100 metrów do skrzyżowania ulicy Zeylanda ze Zwierzyniecką by po lewej stronie zobaczyć przystanek tramwajowy, z którego odjeżdża tramwaj nr 18 w kierunku Franowa. Należy wybrać ten tramwaj i wysiąść na 4 przystanku, czyli przystanku o nazwie Półwiejska. Z przystanku droga jest już bardzo prosta, gdyż wystarczy przejść przez przejście dla pieszych i idąc w stronę Starego Browaru (duży budynek z czerwonej cegły, bardzo dobrze widoczny) udać się deptakiem ulicy Półwiejskiej. Pierwszą ulicą w prawo odchodzącą od deptaku będzie ulica Kwiatowa, gdzie po lewej stronie znaleźć można BLOOMS.